Yardım Sayfası

Sohbetçilerin sıklıkla sorduğu sorular ve cevapları

Sohbete bağlanmadan önce ve sonrasında kullanıcıların sıklıkla karşılaştığı ve tarafımıza yönelttiği sorular ve cevaplara göz atıp, benzer sorunları yaşama ihtimalinize karşı bilgi edinebilirsiniz.

 • Sohbet kanallarına giriş yapmak için üyelik almak gerekiyor mu?

  Hayır. Sohbet odalarına giriş yapabilmek kayıt olmanız, profil bilgileri doldurmanız gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Ancak dilerseniz servis içerisinde kullanacağınız rumuzunuzun başkaları tarafından kullanılamamasını sağlamak için rumuzunuzu şifreleyebilirsiniz. Bunun için;

  /msg nickserv register şifre mail@adresiniz.com

  komutunu kullanmanız yeterli olacaktır.

 • Giriş yapmak veya rumuz şifrelemek için ücret ödeniyor mu?

  Sunduğumuz servis %100 olarak ücretsizdir, sitemizde geçireceğiniz hiç bir an için ne dün, ne bugün ne de yarın herhangi bir ücret ödemeniz gerekmeyecektir.

 • Servisten uzaklaştırıldığım yazıyor, ne yapmalıyım?

  Eğer topluluk kurallarını ihlal etmediyseniz ve servisten uzaklaştırılmanız, yani teknik tabiri ile banlanmanız gibi bir durum söz konusu ise bizimle iletişim kurarak, mağduriyetinizi iletebilirsiniz. İncelemelerimiz sonucunda bir hata söz konusu olduysa servise girişiniz derhal aktif edilecektir. Şayet topluluk kurallarına uymadığınız için uzaklaştırıldı iseniz, bu uzaklaştırmalar süreli olup, bu sürenin dolması ile birlikte tekrar giriş yapabilirsiniz.

 • Topluluk Kuralları nedir? Nasıl bilgi edinebilirim?

  Web sitelerimiz üzerinden bağlantı kurduğunuz ve sohbet etmeye başladığınız platformumuzda belirlediğimiz bir takım standartlar bulunmaktadır. Bu standartlar, chat kanalları içerisinde ki nezih, kaliteli ve düzeyli ortamı koruyabilmek için oluşturduğumuz kuralları işaret etmektedir.

 • Kişisel bilgilerim paylaşılıyor, nereye ulaşmalıyım?

  5651 sayılı İnternet kanununa göre internet ortamında izin almaksızın başkalarının bilgilerini paylaşmak, dağıtmak suçtur. Bu nedenle öncelikle sunucuda #OPERHELP kanalı üzerinden bu durumu bizlere iletmeyi deneyebilir, önlem almamızı sağlayabilirsiniz. Ancak bu sorunun tekrar etmemesi amacı ile adli merci'lere giderek şikayette bulunmanız en sağlıklısı olacaktır.

 • Kanal ya da sunucu düzeyinde yetkili olabilir miyim?

  Bunun için önünüzde aşılamayacak bir engel bulunmuyor. Sunucu içerisinde @ işareti ile gösterilen kanal operatörleri veya genel sunucu yetkilileri vermek liyakat sistemine göre işlemektedir. Topluluk kurallarına uyan, belirli bir zaman dilimini dolduran ve kendisini Türksohbet'in bir parçası olarak gören herkes bu yetkilerden birine sahip olabilir.

 • Sunucuya bağlanmak için kullanabileceğimiz alternatifler nelerdir?

  Günümüz şartlarında IRC sunucusuna bağlantı kurabilmeniz için web, mirc ve akıllı cihazlar ile tabletlerde kullanabileceğiniz uygulamalar bulunmaktadır. Dolayısı ile bilgisayar üzerinden gerek www.turksohbet.net web sitesi üzerinden, gerekse de mirc programı ile sohbete bağlanabileceğiniz gibi, akıllı cihazlar ve tabletler üzerinden de işletim sisteminize (android ve ios) göre uygun olan uygulamayı indirerekte giriş yapabilmeniz mümkün.

 • Merak ettiğiniz bir soru var mı? Sizde sorularınızı göndererek, burada cevaplanmasını sağlayabilirsiniz.

  Genele hitap edecek bir soru göndererek, hem kendinize hem de diğer kullanıcılara yardımcı olmak için sitemizin iletişim bölümünü kullanabilirsiniz.

Google Play App Store Türkçe mIRC

Program veya uygulama aracılığı ile bağlanmak için platformunuza uygun olan seçeneği indirip, giriş yapabilirsiniz.

Türk Sohbet ~ yeni nesil Chat topluluğu